Tisková zpráva: Utlumení činnosti očkovacího centra

Na základě dnešní (pondělí 24.05.2021) schůzky mezi zástupci Ústeckého kraje, Města Louny a Nemocnice AGEL Louny, která se uskutečnila v prostorách očkovacího centra v Lounech, bylo Krajským koordinátorem očkování proti Covid-19 (z důvodu malé kapacity a dlouhé čekací doby) rozhodnuto o postupném utlumení činnosti očkovacího centra v Lounech. 

Očkovací centrum od dnešního dne nebude přijímat další registrace k očkování. Poslední první dávky vakcíny proti Covid-19 budou aplikovány v tomto týdnu. Od následujícího týdne budou podávány pouze druhé dávky vakcíny. Úplné ukončení činnosti je plánováno na 7. července 2021, kdy budou podány poslední druhé dávky.

V současné době na přidělení termínu k očkování v Lounech čeká cca 800 zájemců z toho pouze 20 osob ve věku vyšším 60 let. Lze tedy konstatovat, že byl splněn hlavní úkol tohoto očkovacího centra, a to zajistit v blízkosti svého bydliště očkování lidem v seniorském věku a lidem s omezenou mobilitou. Výše uvedený počet zájemců o očkování bude krajským koordinátorem očkování přesunut do očkovacího centra v Žatci. Následně se každý z nich bude moci rozhodnout, zda se v tomto centru nechá očkovat nebo zda bude preferovat jiné očkovací centrum. Seznam očkovacích center v Ústeckém kraji najdou lidé na https://portabo.cz/ockovani/

Na jednu stranu mě mrzí, že dochází k utlumení očkování v Lounech, ale s ohledem na kapacity místního centra by občané z věkové skupiny 30+ čekali na očkování i několik týdnů a nemuseli by všichni zájemci být oočkováni do začátku letních prázdnin. V okolních očkovacích centrech by se na ně mělo dostat v řádech dnů, proto částečně chápu rozhodnutí krajského koordinátora. Chtěl bych poděkovat všem, kteří pomohli rozjet očkování v Lounech a přispěli tak k proočkování nejohroženějších spoluobčanů starších 50 let,“ uvedl Pavel Janda, starosta města Loun.

Během provozu lounského očkovacího centra bylo k dnešnímu dni aplikováno přibližně 7000 dávek vakcíny proti Covid-19, k termínu úplného ukončení provozu to bude více než 11000 dávek. V lounském vakcinačním centru bylo očkováno vakcínami Comirnaty (od spol. Pfizer & BioNTech) a Moderna. 

Město Louny děkuje za spolupráci Nemocnici AGEL Louny a všem zainteresovaným osobám, podílejícím se na zřízení a následnému každodennímu provozu očkovacího centra.

Město Louny

Nemocnice AGEL
Louny a.s.

Ústecký kraj